Novinky

Novinky v chovné stanici Děda Praděda 2012

Červenec 2012
Sir Dunnit Zorro má novou majitelkuSir Dunnit Zorro má novou majitelku. Víkend koní byl pro mě a Dana rozlučkový, zajeli jsme si v Úvalně poslední společné závody a byl to Danův nejlepší výkon v horsemanshipu, jaký kdy zajel. Pak na ranč přijela na několik dní nová majitelka, aby se s Danem seznámila a odvezla si ho do Jabkenic u Mladé Boleslavi, Veronika Dědková. I když vím, že je Dan u skvělých majitelů, srdíčko mě stále bolí. Jeho stránka je přesunuta pod odkaz Naše hříbata.

19. července 2012
Zpráva o Hollywood ZorroZpráva o Hollywood Zorro. Ten den přišla mailem další potěšující zprávička. Magda Ch., majitelka Jackie (Hollywood Zorro), kterou si odvezla z Joe-Zet ranče loni na jaře, mi nyní napsala o jejich společných úspěších na závodech. Doposud Jackie předvedla 3x v disciplíně Hunter Under Saddle s umístěním na 1.,4. a 5.místě a dále plánuje W.Horsemanship a pak i další. Úspěchy mých hříbat vždy potěší. Fotky ZDE

14. - 15. července 2012
Úvalno - Jezdecký klub, Víkend koníÚvalno - Jezdecký klub, Víkend koní. 6. ročník se odehrával v trendu mnoha překvapení a zvratů: * sice větrné, ale teplotně příjemné počasí * kretén rozhodčí, kterého hned tak nenajdete * nic jsme s Dannym nevyhráli, v trialu ani v horsemanshipu jsme nedosáhli ani na dekorování, přesto že v horsu zajel Danny takřka stoprocentně úlohu * v soutěžích vyhráli jezdci s diskvalifikačními chybami * v rychlostních barelech zajel Miki lepší čas, než se jezdí na mistrovství Evropy a po šesti letech tak porazil Petra Krhuta, dodnes to nikdo nepochopil a už ani nepochopí * Richenza s Mirkou Žitníkovou v anglickém sedle reprezentovala Joe-Zet ranch ve vystoupení čtverylky a byla skvělá. To vše ale nic nezměnilo na tom, že jsem se skvěle pobavila s přáteli a kamarády, obzvlášť večer na country.

2. - 7. července 2012
Jeseníky na koníchJeseníky na koních. Zdá se, že turistika na koních zakořenila v dovolenkovém kalendáři mém i mých přátel dost pevně, snad i na několik příštích let. Loni nám dalo počasí na zadek, ale protože nejsme žádná ořezávátka, vydali jsme se letos opět po loňské nepokořené trase v poněkud pozměněné sestavě – Josef Klech, Eva Zdražilová, Jana Alešová, Hanka Hanzelová, já a nejdůležitější osoba Vladimír Hanzel, který bývá za volantem a vzorně a rád pečuje o naše zázemí. Pět jezdců na skvělých a spolehlivých koních jsme zvládli z části šílenou trasu, projeli jsme část Jeseníků přes Karlovice,Vrbno pod Pradědem – Vidly, Švýcárna, Červenohorské sedlo – Videlské sedlo, Rejvíz – nutný odpočinek – Holčovice – Býkov. Fotky vypovídají o ideálním letním počasí, o nepopsatelně krásné přírodě Jeseníků, prostě o boží dovolené v sedle.

Duben 2012
Agáta Laura Děda PradědaLETOŠNÍ ROK JE BOHUŽEL SILNĚ POZNAMENÁN ŽIVOTNÍM ZLOMEM. Proto každá, i zdánlivě nedůležitá zprávička velmi potěší. Tak jako mě pohladila zpráva o u mě 06. dubna 2003 narozené a odchované leonce Agátě (Agáta Laura Děda Praděda – o:Andy Pazderna x m:Cairo Chaloupecké skalky), která se ve zdraví a výborné kondici dožila v dubnu 2012 u majitelů manželů Vehovských věku 9 let.

17. - 19. dubna 2012
Kozlovice, Painthorse ranchKozlovice, Painthorse ranch. Letos v lednu dosáhla moje AQH klisna SK Chicinita věku 2 let, rozhodla jsem se tedy po několikaměsíční přípravě ze země a pom poradě s chovatelkou k obsednutí za pomoci trenérů Kláry Šalkové a Mariana Štíhela v Kozlovicích. Trénovali jsme 3 dny dvoufázově, na Chicinitku jsem se posadila hned druhý den, chovala se zcela nekonfliktně. Doma mi pak ještě pomáhala ze země na lonži Mirka Žitníková. A dnes, po třech měsících základního výcviku, už to vypadá takto: (je skvělá a jsem na ni pyšná).

17. a 24. března 2012
Mezinárodní výstava psů Katowice a NitraMezinárodní výstava psů Katowice a Nitra. Tak máme s Merlinem za sebou dvě březnové mezinárodní výstavy. A protože opakovaně a jednoznačně dal najevo, že výstavní prostředí není jeho vyvolená životní cesta, protože přece na zahradě se smečkou a v lese na procházce je ten život daleko, daleko lepší, všem jasně sdělil, že výstavním jedincem a čekatelem něčeho rozhodně nikdy nebude a proto nevidí důvod, proč by se měl v kruhu na výstavě radostně a ochotně pohybovat, byly to zcela jistě Merlinovy výstavy poslední. Nakonec jeho původ, exteriérovou bez-vadnost, neskutečnou povahu a lásku paničky mu žádné výstavy nikdy nevezmou. Na rozloučenou s výstavním děním ještě fotodokumentace ze zmíněných výstav – Goofer Merlin Salve Leon 100x stejně na výstavě.