Novinky

Novinky v chovatelské stanici Děda Praděda

05. září 2018 - SPRING-ZET Ranch, Yokemate 6 měsíců
Takhle vypadá barva koně, která odpovídá rčení "odříkaného chleba největší krajíc"! Ale zase po tomto typu aqh (stock) a po tomto exteriéru jsem doslova toužila.

01. září 2018 - RANCH NA HRANICI Palkovice, Cross dvojic
V sobotu ráno jsme přijeli pozdě a nestihli přejímku, ale jeli jsme rozhodnuti, že závodit nechceme, projedeme si jen trať na pohodu a těšili jsme se na trialové překážky na ranči. Beskydy jsou v poloze Palkovic příliš kamenité a když ještě lesáci stihli navézt v několika stovkách metrů na cesty hrubý kámen pár dní před závodem, jet bez podkov si vůbec nedovedeme představit (jiní jo) a i na podkovách to byl masakr. Asi máme ty naše koně příliš rádi.

4. srpna 2018 - JESENÍKY NA KONÍCH IX.ROČNÍK
KDY: 04. – 11. srpna 2018 KDE: Stará Rudná, Chalupa Pod Pradědem (ubytování docela fajn)
KDO: Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita+Yokemate (AQH), Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza (APH), Evka Kozelská x Sára (APPA), Pepa Klech x Cody (ČT), Jirka Huňa x DP Combatant (AQH), Lucka+Tomáš+Hanička (tentokrát bez koně)
9.ročník jsme pojali hodně odpočinkově, měli jsme sebou půlroční hříbě, nakonec spíš gastronomicky, proto cílem výletu bylo „něco dobrého“.
VÝLETY: So – Býkov - Zátor – Čaková – Široká Niva – Světlá Hora – Stará Rudná – přesun po kopytě, čtyři statečné čekalo dle mapy kolem 30 km jízdy terénem, nakonec ale se zajížďkami a blouděním ujeli přes 40 km (docela nářez, takže cca 8hodin v sedle), hříbátko s mámou Chicinitou se vezlo do St.Rudné v přepravníku
Ne – deštivá předpověď a upadlá podkova rozhodly o dni bez vyjížďky, uprosili jsme kováře, aby se za námi přijel podívat a okoval DiPíka, …. a posezení u piva bylo taky fajn
Po – motorest Hvězda - ze strany Petrových kamenů chata Ovčárna – na blízký Praděd jsme se cíleně dívali od piva, protože šlapat k vysílači po asfaltu s davem lidí nám přišlo zbytečné, na cestě zpět přes Karlovu studánku (5 koní v lázeňkém parku si budou dlouho pamatovat)
Út – Vrbno p/Pradědem, penzion u Hradilů – přátelské přivítání majitele Pavla po předloňském pobytu a vynikající svíčková, v podvečer „doma“ u Chalupy špekáčky
St – Vrbno p/Pradědem , Mnichov – rybářská bašta a tradiční opečený pstruh a pak do Karlovy studánky na ovocný zmrzlinový pohár a po něm někteří koupání ve wellnes a jiní do Býkova k nemocnému psovi
Čt – přes louky a lesy bez jediného živáčka do Malé Morávky na Rychtu a borůvkové knedlíky
Pá - Stará Rudná – Býkov (deštivá předpověď nás přesvědčila k odvozu koní domů v přepravnících)
Příští rok X.ročník!

14.července 2018 – JK Úvalno, Den koní
V tomto závodě se děly neuvěřitelné věci. Je totiž krajně nechutné, jak dokáže průběh závodu zintrikovat a zmanipulovat člověk (několikanásobný mistr ČR v Trailu), který se tváří jako rozhodčí a profi trenér a sám nedodržuje pravidla westernového sportu, kterými se tak rád ohání.
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
Diskvalifikace Trail (?????)
0 sk. W.Horsemanship
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2. místo Trail
0 sk. W.Horsemanship

4. července 2018 - SPRING-ZET Ranch – LaurelLinda SayoSmart
Obsednutí proběhlo hladce, v klidu a bez komplikací. Ale obrovský adrenalin to je vždycky, nikdy není jisté, jak se to koni bude líbit a co vymyslí. Laura je první kůň, u kterého jsme vypustili lonžování s jezdcem a po krátkém krokování na vodítku jsme se po kolbišti pohybovaly v kroku a klusu volně. Fotky toho moc nevypoví, ale bylo super a obrovská radost z hladkého průběhu... A začíná základní výcvik!

07. července 2018 – BUJNOCH RANCH Jistebník, hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
3. místo Trail
0 sk. W.Horsemanship (pokus na páce-hihi)

26. května 2018 – RANČ NA POMEZÍ Opava, hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Trail
5. místo Horsemanship
4. místo Ranch Riding

07.-08. května 2018 - SPRING-ZET Ranch - příprava na obsedání
Zhruba od března (04.03.2016 LaureLinda SayoSmart 2 roky) si zvyká Laura na samotu v prostoru kolbiště a přes hru napojení se učí pracovat na lonži. Začátky nebyly vůbec jednoduché, byla příliš závislá na kontaktu s člověkem. S nekonečnou trpělivostí se vše nakonec podařilo a začátkem května jsme poprvé nasedlali. A začíná příprava na obsednutí.

05.května 2018 - MSW závody, JK Úvalno
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Horsemanship
5. místo Trail

15. dubna 2018 - SPRING-ZET Ranch
Letos poprvé na pastvině. Ještě v polovině dubna čekáme na vydatný travní porost.

14. dubna 2018 - PHR Kozlovice- WRC licence
Jaromír Sháněl úspěšně absolvoval zkoušky předepsané pro získání licence jezdce před zkušební komisí WRC ČR. CERTIFIKÁT

05. dubna 2018 - Hříbátko 1 měsíc
Za 1 měsíc na světě si Yokemate zvyká na nové podněty, už se nebojí doteků, hlazení a drbání, učí se chodit na vodítku a pomaličku zvedat nohy.

22. března 2018 - Hříbě 17 dní
Nakonec sice rozhodne plemenná kniha AQHA, ale jako první návrh jejího jména bude FOLLOW ME YOKEMATE – říkám jí YOKE .

14. března - Hříbě 9 dní
Nemůžu se na ni vynadívat.

10. března 2018 - Hříbě 5 dní
Poprvé venku.

05. března 2018 – Asi ve 2 hodiny
338. den březosti se narodila SK Chicinitě druhá klisna, po otci SR Hollywood Shiner (O: SR Hollywood Dundee, M: Sqaws Sparkle, vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark). Tak osvalené hříbě je můj splněný sen. A barva možná taky nebude bay … (?), má úhoří pruh a prokvétají žluté ocasní žíně. Obě moje holky jsou v pořádku, porod proběhl naštěstí jako z učebnice.

04. března 2018 – LAURELINDA SAYOSMART 2 roky
Letos ji čeká obsednutí. Právě jsme ve fázi přípravy ze země.

02. února 2018 – IGNÁCIUS Z AJYSYT 1 rok
Igny má dnes 1 rok. Je to temperamentní puberťák plný energie. Ale vychovaný, poslušný a oddaný.

26. ledna 2018 – SK CHICINITA 8 let
Dnes má SK Chicinita 8 let. Asi za 5 týdnů čeká po dvou letech své druhé hříbě.

04. listopadu 2017 – RANČ NA POMEZÍ, Hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
1. místo Trail
4. místo W.Horsewmanship

28. října 2017 - BERBERA PALOMINO DĚDA PRADĚDA
Berynce je dnes 10 let.Je na svůj věk úžasná. V době, kdy byla šance na její uchovnění (na výstavách byla vždy výborná), vyhodnotil za podivných okolností klubový lékař její DKK na stupeň 4/4 a já poslední roky přemýšlím, jak to, že ta fena s tak vysokou displazií ještě běhá, ujde i delší procházku a bezbolestně vstává. No nic... Hlavně ať si užije ještě nějaký ten rok spokojený život. Mám obavu, že je z rodu leonků má poslední.

07.října 2017 – PHR KOZLOVICE HOBBY ZÁVODY
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
3. místo Trail Open
1. místo Ranch Riding
0 b. Ranch Riding pro nedodržení úlohy
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza - 5. místo Trail Open

30.září 2017 - MSW JK ÚVALNO
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2. místo Trail Chalenge
0 W.Horsemanship pro nedodržení úlohy

09. září 2017 - JEZDKOVICE – KAMENEC, SVATBA V KAPLI SV. J. NEPOMUCKÉHO NA HŮRCE
Nic krásnějšího, přirozenějšího a neformálního jsem v životě neviděla a celou tu krásu jsme prožili s novomanželi Darjou Narovcovou- Šnajderovou a Jiřím Šnajderem a měli jsme tu čest přidat se k jezdcům z Šustkova statku a doprovodit na Hůrku ke kapli Sv. Jana Nepomuckého nevěstu na koni k oltáři. Za tuto příležitost a nesmírný zážitek děkujeme.

02. září 2017 - PALKOVICE CROSS DVOJIC
KDY: 01.- 03. září 2017
KDE: Beskydy, Palkovice, Ranč na Hranici, cross kolem Palkovic
KDO: pořadatelé – Kristýna Kuncová + Petr Krhut Startující – Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita, Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza a dalších 34 dvojic včetně našich kamarádů
CO: track kolem Palkovic cca 16km s drsným převýšením, po převážně kamenitých cestách a pěšinách, toho času po trvajícím dešti terén rozbahněný a kluzký – náš čas 2 hod. 16 min., v místě cíle navazoval TRAIL(Extrem) – překážky : 1.) obří kámen-imitace 2.) plyšové zvíře 3.) stěna z vlajících střapců 4.) bazén s plovacími PET-lahvemi 5.) bazén s vodotrysky 6.) převoz vlajek k chlupatému praseti v kleci 7.) doplavat-doplout pro fant uprostřed rybníka – pro nás 30 trestných minut a čas 9:55 , v celkovém pořadí 18. místo. (Bohužel jsme se nevešli do časového rozpětí fotografa, tak aspoň fotky našich kamarádů).

4. srpna 2017 - JESENÍKY NA KONÍCH VIII. ROČNÍK
KDY: 04. – 10.08.2017
KDE: masiv Kralického Sněžníku, chalupa Sklené 25, penzion Ubytování119 v Kunčicích u Starého Města (obojí ubytování skvělé)
KDO: Stellinka + Marcela + Ondra Hatoňovi x Goldie (AQH), Pepa Klech x Cody (ČT), Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza (APH), Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita (AQH), Eva Kozelská x Sára (APPA), Victorie + Hanička + Lucka + Tomáš x Cody (APPA)
VÝLETY:
Pá – přeprava koní do Šumperku, dále v sedle Šumperk – Rejchrtice – Potučník – Habartice – Vysoká – Sklené = 35 km (před Habarticemi nás čekalo překvapení v podobě lesa v svahu cca 500m, tzv.zkratka, který se nedal vylézt ani po čtyřech, né tak na koních, návrat zpět dolů by byla jistá sebevražda, zdolali jsme ho, nikdo neví, jak, s dvěma lidskými úrazy, naštěstí bez omezení v další jízdě)
So – Sklené – Stezka v oblacích + Slaměnka 1150m pod vrcholem Slamník 1233m = 13 km (z vrcholu jsme pak vraceli překrásnou lesní soutěskou podél pramenící Malé Moravy s využitím chlapských sil a svalů, když několikrát odklízeli z pěšiny padlé kmeny)
Ne – Sklené – Kunčice u Starého Města = 21 km (velké převýšení tentokrát směrem dolů nádhernými lesy a přírodou
Po – Kunčice – penzion Ubytování 119 (koně na pastvině, kde je okem nedohlédl, odpočinek v malebném Starém Městě, oběd, nákup ke grilování a jiných dobrot, cukrárna s letní a zimní zahradou a dalekohledem, pak v penzionu bazén a povedené maso na grilu)
Út – Kunčice – horská chata Paprsek s blízkou kaplí sv.Kryštofa 1027m – přes Rudawiec 1112m po polské hraniční cestě v nekonečném borůvčí – do Kunčic = 25km (jako průvodce se nás ujala majitelka poskytnuté pastviny pro koně s dvěma kamarády, čili 9 koní, …. bylo tam nádherně, super terén)
St – Kunčice – Staré Město a zpět = 25 km (louky , lesy, louky, převážně ve cvalu zvlněnou krajinou, zastávka na oběd, … také s průvodci)
Čt – Kunčice – Býkov (rozloučení s dovčou … krátká vyjížďka ve čtyřech kolem Kunčic pro všeobecnou únavu už ani nemusela být, a naši „nejezdci“ Marci, Viki a Lucka si s průvodcem užili koně ve svém tempu).

8. července 2017 – DEN KONÍ ÚVALNO
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
3.místo Trail (z 13)
4.místo W. Horsemanship
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4.místo Trail, 2.místo W. Horsemanship

24. června 2017 – WRC HORKA N. MORAVOU
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4.místo Reining am. - 65 bodů
3.místo Reining senior – 65,5 bodů

20. května 2017 – HOBBY ZÁVODY KOSTELANY
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
5.místo v Trail Open (z 9), Horsemanship Open – veřejný trénink
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4.místo v Horsemanship Open (z 15)
2.místo Reining Open – 68 bodů

13. května 2017 – WRC ZÁVODY KOZLOVICE
Účast : SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
Reining Amater: 65 bodů
Reining Senior: 67 bodů

11.května 2017 – SK CHICINITA 2.SONO
SK Chicinita 2.sono – 40.den = potvrzení březosti. Pro plemenitbu jsem vybrala AQH hřebce buckskin SR HOLLYWOOD SHINER (o: SR Hollywood Dundee m: Sqaws Sparkle nebo-li vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark)

29. dubna 2017 – MSW HOBBY ZÁVODY ÚVALNO
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
2.místo – Trail Challenge
W.Horsemanship Open – veřejný trénink
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
4.místo – Trail Challenge
2.místo – W.Horsemanship
Reining – veřejný trénink

21. dubna 2017 – CH. 1. SONO
Ch. 1 sono - 20.den = březost, 2. sono 11.5.2017. Pro plemenitbu jsem vybrala AQH hřebce buckskin SR HOLLYWOOD SHINER (o: SR Hollywood Dundee m: Sqaws Sparkle nebo-li vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark)

18. dubna 2017 – LEONBERGER GOOFER MERLIN SALVE LEON
Odpoledne usnul navždy náš milovaný Merlin. Žili jsme spolu krátce, v prosinci 2016 se dožil pouhých 8-mi let. Poslední tři roky jsme bojovali s rakovinným nádorem v oblasti konečníku. Nikdy nezapomenu na šťastné a doslova usměvavé zvíře, hlasem a zvuky vyjádřil omluvu za lumpárnu, ale i ohromnou radost a lásku, než ho přemohla zničující nemoc. Usnul v mém objetí.
Merlin

9. dubna 2017 – HOBBY ZÁVODY KOZLOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
Trail Open, W.Horsemanship Open – veřejný trénink
Účast: SK Chicinita x Zuzana Rozsypalová
3.místo – Trail Open
4.místo – W.Horsemanship Open

31. března 2017 - IGNÁCIUS Z AJYSYT – BEAUCERON
m: CH. Coquette z Ajysyt X o: HJCH Sokrates Melodia Szczurolapa. Narodil se 2.února 2017. Chovatel: Světlana Ungermanová, Karlštejn. Po 31 letech života s leonbergery mám potřebu změny. Vede mě k tomu mnoho okolností, chov leonbergera se ubírá jiným, pro mě těžko přijatelným směrem. To ale ještě neznamená, že se leonků vzdám, jsou moje celoživotní láska. Teď mi vstoupil do života beauceron Igny a taky leonbergerům Merlinovi a Berbeře.

19. března 2017 - SK CHICINITA PŘIPUŠTĚNÍ
Pro plemenitbu jsem vybrala AQH hřebce buckskin SR HOLLYWOOD SHINER (o: SR Hollywood Dundee m: Sqaws Sparkle nebo-li vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark) majitelky Karly Gabrielové, Ranch u Bílého potoka Čeladná. Poslední připuštění proběhlo 1. dubna 2017.

04. března 2017 – LAURELINDA SAYOSMART - 1 ROK

1. října 2016 – HOBBY KOZLOVICE
KDY: 1. Října 2016
KDE: Painthorse ranch Kozlovice
KDO: SK Chicinita x Zuzana R.: Horsmanship 4. místo, Reining - veřejný trénink
Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl: Reining - veřejný trénink, Trail - veřejný trénink

Září 2016 – WESTERNOVÉ SEDLO
Okolnosti donutili Jarka k pořízení nového sedla. Oslovili jsme sedláře pana Antonína Frintu, a protože má zrovna delší dodací lhůtu, půjčil Jarkovi tohoto krasavce. Kdyby nebylo All Around, zřejmě by už zůstalo doma.

15. září 2016 – APPALUZA „SÁRA“
Sáru (nar. 10.06.2013) prodávali na LHranči v Kolnovicích u Mikulovic a našla si ji naše kamarádka Eva. Sára je po hřebci APPA STRAWBERRY´S FLOWER (o. Drest To Impress po Go To Impress X m. StrawberrySundi po Hadar´s Duke). Nyní bude ustájená u nás.

09. září 2016 RANČ OREL ČESKÁ VES
KDY: 09. – 11.ZÁŘÍ 2016
KDE: Česká Ves u Jeseníku na ranči Milana Orla, v bezva srubové chatce a v krásné nově postavené restauraci
KDO: my dva, naši koně a noví kamarádi
VYJÍŽĎKY: V sobotu cca 15 jezdců 4 hodiny v okolních lesích, cíl Červená Voda a v neděli už jen to silné vytrénované jádro (to jsme byli my) 5-ti jezdců 2 hodiny po okolních loukách, cestách a lesích, bylo vedro.

4. září 2016 – LAURA - 6 MĚSÍCŮ

20.srpna 2016 – WRC A ČJF ZÁVODY ČELADNÁ CUP
Účast: SK Chicinita X Zuzana Rozsypalová
Reining Amater 65 bodů

30. června 2016 – WRC ZÁVODY KOZLOVICE CUP
Účast: SK Chicinita x Zuzana R.
Reining amatér - 65 bodů

9. července 2016 VÍKEND KONÍ ÚVALNO
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
3. místo v Trailu (z 36)
4. místo v Horsmanship (z 36)

2. července 2016 JESENÍKY NA KONÍCH VII. ROČNÍK
Kdy: 2.-7.7. 2016
Kde: Vrbno pod Pradědem, penzion U Hradilů (kde se o nás a hlavně o koně velmi ochotně starali)
Kdo: Ondra Hatoň x Goldie, Pepa Klech x Cody, Anička Šidliáková x Dribler, Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza, Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita+Laura, Marcela Hatoňová + Stelinka
Výlety:
So - Býkov-Vrbno p. Pradědem
Ne - Anenský vrch 861 m - Suchá Rudná - hotel Holzberg
Po - Drakov - údolí lapků z Drakova - Černá Opava
Út - Vrbno rybářská bašta
St - Malá Hvězda - Ludvíkov - bývalá štola hláska - Sokolská chata nad Vrbnem
Čt - Vrbno - Býkov

21. května 2016 LAURA 2,5 MĚSÍCE

18. května 2016 – SIR DUNNIT ZORRO
Můj odchovanec a nezapomenutelný DANNY, kterého asi 4 roky vlastní Veronika D., se má – k mé spokojenosti a radosti - dobře. Na FB jeho majitelka píše: „Je to moje zlatíčko. Sice se někdy štveme navzájem a já ho mám ráda a doufám, že i on mě. Už se krásně od té zimy zpravil.“ Příjemně mě hřeje, že jsem na toto vyznání a fotky na FB narazila. Veroniko, děkuji!!!, že ho máš tak ráda a že tak dobře vypadá! SIR DUNNIT ZORRO

07. května 2016 – CLAIRE HILLS BONANZA
Klérka dnes dospěla 5-ti let.

30. dubna 2016 – WESTERNOVÉ ZÁVODY ČELADNÁ
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
2. místo v Trailu (z 23)

23. dubna 2016 – MSW ZÁVODY JAKARTOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
5. místo v Trailu Challenge (z 20)

17. dubna 2016 – WESTERNOVÉ HOBBY ZÁVODY KOZLOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
6. místo v Trailu (z 15)

09. dubna 2016 – EXTREM TRAIL U MÍŠI ZACHOVÉ
S nedávno vzniklou zájmovou organizací Moravskoslezský western (MSW) jsme se zajeli podívat na budovaný ranč Hot Hill Míši Zachové do Neslovic, cílem byla prohlídka nové dráhy pro Extrem Trail, třetí v republice, u nás mladá a velmi lákavá disciplína westernového sportu.

21. května 2016 LAURA 2,5 MĚSÍCE

18. května 2016 – SIR DUNNIT ZORRO
Můj odchovanec a nezapomenutelný DANNY, kterého asi 4 roky vlastní Veronika D., se má – k mé spokojenosti a radosti - dobře. Na FB jeho majitelka píše: „Je to moje zlatíčko. Sice se někdy štveme navzájem a já ho mám ráda a doufám, že i on mě. Už se krásně od té zimy zpravil.“ Příjemně mě hřeje, že jsem na toto vyznání a fotky na FB narazila. Veroniko, děkuji!!!, že ho máš tak ráda a že tak dobře vypadá! SIR DUNNIT ZORRO

07. května 2016 – CLAIRE HILLS BONANZA
Klérka dnes dospěla 5-ti let.

30. dubna 2016 – WESTERNOVÉ ZÁVODY ČELADNÁ
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl, 2. místo v Trailu (z 23)

23. dubna 2016 – MSW ZÁVODY JAKARTOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl, 5. místo v Trailu Challenge (z 20)

17. dubna 2016 – WESTERNOVÉ HOBBY ZÁVODY KOZLOVICE
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl, 6. místo v Trailu (z 15)

09. dubna 2016 – EXTREM TRAIL U MÍŠI ZACHOVÉ
S nedávno vzniklou zájmovou organizací Moravskoslezský western (MSW) jsme se zajeli podívat na budovaný ranč Hot Hill Míši Zachové do Neslovic, cílem byla prohlídka nové dráhy pro Extrem Trail, třetí v republice, u nás mladá a velmi lákavá disciplína westernového sportu.

19. – 26. března 2016 ŠVÝCARSKO, MORGINS – CHAMPOUSSIN
Koně měníme v zimě za lyže. A díky přátelům Janě a Vláďovi jsme se dostali i za hranice.

04. března 2016 – 1 HODINA 30 MINUT
Osm dní po termínu se narodila SK Chicinitě klisnička Laura, po otci SK Sayo Shiningspark.

25. únor 2016 – PŘEPRAVNÍK PRO KONĚ
Na porod zatím čekáme. Náhradní informace je, že jsem v prosinci koupila vytoužený přepravník a ač zánovní, partner ho rozebral do šroubku a přestavěl do nerezi, takže nás zcela jistě přežije.

26.ledna 2016 – SK CHICINITA 6 LET
Od letošního roku už patří Chicinita na závodech do třídy „senior“, ale zatím nejsou na programu, v únoru čeká první hříbě (po SK Sayo Shiningspark), termín je 25.02.2016.

9. prosince 2015
Goofer Merlin Salve LeonGoofer Merlin Salve Leon. Dnes má Merlin 7 let. Nenacházím slova, kterými bych se k jeho psím způsobům vyjádřila. Moc bych si přála, aby tady byl se mnou napořád, jeho chování jsem ještě u žádného svého psa nezažila. Přeji mu ještě hodně zdravých let a šťastný a veselý psí život, o to se ráda postarám (jako u všech zvířat).

28.11.2015
Hubertova jízda v Budišově n.B., Modrá lagunaHubertova jízda v Budišově n.B., Modrá laguna. K Vlastě a Staňovi Stuchlíkovým jezdíme rádi, jen každý rok čekáme na poslední chvíli, jestli nás počasí nezaskočí ledovou a sněhovou kalamitou na cestách. Setkáme se tam s kamarády i s novými lidmi a vždycky je o čem povídat. Sjelo se nás zhruba 35, trochu už to v terénu klouzalo, ale tempo bylo rozumné a vyjížďka fajn.

31.10.2015
Jezdecký klub ÚvalnoJezdecký klub Úvalno. Holky z Úvalna i letos připravily společnou vyjížďku pro kamarády. Rádi jsme se přidali, bylo nás sice jen šest koní, ale to nikomu nevadilo, bylo krásně , teplo, cvalovku přes pocheňské louky si většinou každý užije. A Mirka Ž. pro nás výborně navařila, moc jsme si pochutnali po vyjížďce v klubovně na hřibové bramboračce a buchtách.

28.10.2015
Berbera Palomino Děda PradědaBerbera Palomino Děda Praděda. Berynka dovršila dnešním dnem 8 let. Letos podstoupila operaci mléčné žlázy a kastraci, nemoc se naštěstí zatím dále nerozšiřuje a Bera je živá, veselá a plně si užívá psího života. Tak ať jí to ještě pár let vydrží!


24.10.2015
J-Zet RanchJ-Zet Ranch. Dnes nás navštívili manželé Hatoňovi z Ostravy, kteří přivezli svou nedávno pořízenou mladou AQH palomino klisnu Goldie za účelem socializace na vyjížďce s našimi klisnami. A bezva jsme si to za slunečného počasí užili, protože býkovské lesy, louky, potoky, cesty hned tak někde nenajdeš.

12.září 2015
Hobby závody Rega Ranch, ÚvalnoHobby závody Rega Ranch, Úvalno. Na místní kolbiště nás přijelo pár skalních, škoda, zřejmě malá propagace. Užili jsme si závodní atmosféru, rozdali jsme si ceny, dobře se pobavili a jeli zase domů. A během těch příjemností si obě naše klisny odjely úlohy v Horsemanshipu, Trailu a Reiningu: Claire v Horsu 3.místo, v Tr.5.místo, Chicinita v Horsu 1.místo, v Tr.2.místo, v Rein.1.místo . Během dopoledne dorazili rychlostkáři z Heraltic a všichni se přihlásili do Reiningu. A bylo se na co dívat, komedie v aréně, výkony některých nenechaly smíchy jedno oko suché.

29.srpen 2015
HeřmanoviceHeřmanovice. V sobotu jsme navštívili ranč Koločava, kde právě končil „koňský dětský“ tábor, kde pracovala jako instruktorka a trenérka a mě s ní čekalo velmi milé setkání po letech – se spolužačkou z Chuchle a bezva kamarádkou Kristýnou Kolomazníkovou. Měly by jsme si o čem povídat aspoň týden, ale středem zájmu byl samozřejmě Kristýny kůň, AQH INDIANA WHIZ JAC grullo valach nar.2009, kterého si importovala z USA v břiše klisny Sinnifs Peppy Magic (linie MP San Peppy, Leo San) po hřebci Rawhide Shoz (Hollywood Dun It, Hollywood Jack 86). Zbarvením koně jsem byla naprosto uchvácena, je to nádherné zvíře vedené k práci s dobytkem. A ještě jedno štěstí Kristýnu potkalo, aktivně jezdí i její dcera Sára, zatím na ponym a velmi úspěšně.

02.08.2015
splnit si tak svůj senKamarádka Bára M. si chce pořídit AQH a splnit si tak svůj sen. Našla ji v inzerci a v neděli jsme se, coby přizvaní, jeli na klisnu podívat, zda se bude líbit. A zalíbila se, od října bude bydlet v Úvalně.


26.07 2015
Jeff, štěně šeltieJeff, štěně šeltie. V neděli rozšířilo naši psí rodinu štěňátko Jeff, šeltie blue merle s modrýma očima. Po 30 letech života s leonbergery je to první změna plemene, a tak jsme všichni zvědaví, jak se Jeffovi v rodině syna Vaška a Jany v Brně bude líbit!


11. – 12.07.2015
Úvalno, Jezdecký klub, VIII.Víkend koníÚvalno, Jezdecký klub, VIII.Víkend koní. Této jedinečné 2-denní přehlídce mnoha jezdeckých disciplín patří 2.víkend v červenci a tam nemůžeme chybět, protože akci pořádají naši kamarádi a přijedou tam kamarádi. Nějaká závodní příprava moc nefunguje, jelikož se vracíme ve čtvrtek z jezdecké dovči. Naše disciplíny jsou sobotní, v hobby jezdíme Horsemanship, ovšem nesmí končit rozjížďkou v Pleasure, to moje typicky „nepléžrová“ Chicinitka vypadává a Claire se v kolbišti nelíbil velmi silně hrající reproduktor. V Trailu jsme měli více štěstí, s Chicinitou jsme si dopřály 2.místo, i Claire s Jarkem zajeli velmi pěkně, do dekorování se ale zatím nedostali, to ale přijde. Pak si ještě zkusili Working Equitation, byl vypsán poprvé a pro Claire to byla dobrá socializace. Tím pro nás závody končí a stáváme se diváky a držíme palce kamarádům v rychlostkách. V neděli jsme si byli vyzvednout cenu za získaný poukaz v Trailu (věc velmi příjemná) a užili jsme si z hlediště u piva skokové soutěže a úžasné vystoupení Dagmar Rozsívalové práce s koňmi ve volnosti. Letos si o Víkendu koní zasoutěžilo 70 dvojic a přišlo se podívat 1800 diváků.

04. – 09.07.2015
Jeseníky na koních VI.ročníkJeseníky na koních VI.ročník. Býkov, Město Albrechtice-Petrovice-Rejvíz-Malá Morávka-Rázová-Býkov. Vypravili jsme se v tradiční sestavě : Ondra H.(Harisson), Jarda S.(Claire), Pepa K.(?), Zuzi R.(Chicinita), Jana A.(Grippen), Eva (?), Marcela+Stelinka H., Vladimír H. Sobotní etapa do Petrovic a v úmorném vedru , byla tak dlouhá, že jsme se nakonec rozhodli přepravit koně do Albrechtic a z tama se vydat po vlastních. V Petrovicích na penzionu Edelštejn jsme byli poprvé a bylo tam moc krásně, cvalovky v lesích super,jen to úmorné tropické vedro … (docela jsem se bála o koně). Druhý den na Rejvíz už známým terénem , opět tropy a na Rejvízu došla voda, přesto nám v Eko farmě Orlí vrch vyšli maximálně vstříc s napojením a umytím koní a později jsme se naštěstí dočkali vody i my a v místní hospodě a ve srubech nám bylo skvěle. Naopak penzion v Malé Morávce není místo, kam bych se chtěla vrátit, tam jsme trávili i odpočinkový den a byli jsme ubytováním zklamaní. Pátý den jsme mířili do Rázové, konečně jsme si užili i trochu přeháněk, ale také mnoha zdržujících ohradníků. V Rázové nás čekali v Penzionu U Soni, původní zrekonstruovaný statek s kamennou hospodou je boží místo, škoda jen, že v tak nádherných místech „nechceme“ zůstat déle, bude to však předmětem změn v příštích letech. A také musíme sjednotit plemeno, naši dva quarteři za dlouhonohými plnokrevníky stále poklusávali nebo docválávali, což pro ně znamenalo dvojnásobnou zátěž. Z toho vyplývá, že majitelé A1/1 si pořídí QH , protože pochopili , jak jsou QH skvělí, vytrvalí a charakterní. Příroda Jeseníků snad nikdy nezklame, i když se vracíme do míst už poznaných, přejíždíme po cestách nových a jiných. A poslední den, ve čtvrtek, z Rázové do Býkova, jsme přečkali pod stromem pořádnou letní bouřku a bez úhony jsme dorazili domů, zničení, polomrtví, ale šťastní.

07.06.2015
Paint Horse Ranch Kozlovice CUP – WRC závody BPaint Horse Ranch Kozlovice CUP – WRC závody B. Na tyto závody jsem se cítila fakt dobře připravená a říkala jsem si, že konečně kobyla něco ukáže. V domácí přípravě chodila krásně, ale zřejmě si o závodění myslela úplně něco jiného. V Reining Junior Patern 6 začíná spiny, do těch však nakročila tak neochotně a nechutně, až se zamotala do vlastních otoček a já se zamotala do počítání a spin navíc = 0. Je to potvora nespolehlivá, … a jeli jsme domů.

23.05.2015
Prosper Ranch, Čeladná Cup I. hobby závodyProsper Ranch, Čeladná Cup I. hobby závody. Do Čeladné se pořád „učíme“ jezdit, je to jaksi divně daleko a teď tam byla pořádná zima, ale naštěstí pršelo až později odpoledne. Jsou to jediná hobíčka, kde se jezdí Reining. A těšili jsme se na přátele. Ještě ráno v autě vládlo obrovské dilema, kdo pojede na kom. Až na místě se Jarek rozhodl, že si odjede Claire v Horsemanshipu sám a pokoří horu závodní trémy a nejistoty. Úlohu zajeli velmi pěkně a přesně, jen je zradil poslední kužel, zastavili u něj na nesprávné straně. Chicinita skončila v tomtéž na 5.místě a v Reiningu jsme se umístily na 4.pozici. Musím zmínit i velký úspěch Jani A. s Chex, a to 1.místo v Horsu a 5.místo v Rainingu. A Vladimírovi poděkovat za fotky na mobil, protože jsme všichni zapomněli foťák.

12.05.2015
SK ChicinitaSK Chicinita. Mohu se podělit o radostnou informaci – pan MVDr. Štěrba dnes překontroloval 1. ultrazvuk (14.04.2015) a potvrdil březost klisny. Chicini byla připuštěna v březnu (25.03.poslední) v Kozlovicích palomino hřebcem SK Sayo Shiningspark (2008), o: Sayos Schining Sun x m: Lenas Dream Doll.

25.04.2015
Velké Heraltice, Rega Ranch hobby závodyVelké Heraltice, Rega Ranch hobby závody. V Heralticích na statku Jirky Šustka se mi líbí a jezdím tam ráda. Letos to jsou naše první zahřívací závody. Vzali jsme poprvé i Claire kvůli socializaci a obě klisny jsme přihlásili tradičně do Horsemanshipu a Trailu. Chicinita soutěžila poprvé na páce. A dařilo se nám nad očekávání: Chicini 1. místo v Trailu a 2. místo v Horsu a Klér 5.místo v Trailu!!!, do Horsu jsme ji nestihli dostatečně opracovat, takže tam to nedopadlo. Měli jsme totiž příjemné ranní vítací povinnosti s kamarády.

06.04.2015
Agáta Laura Děda PradědaAgáta Laura Děda Praděda. Dnes jsem dostala velmi milý e-mail od majitele Agáty pana Vehovského s dvěma fotkama : 06.04.2003 se v mé chovné stanici Děda Praděda narodil první leoní vrh A 5-ti štěňat (m: Cairo Chaloupecké skalky, o: Andy Pazderna). A tato krásná 12-ti letá (!!!) holka je zřejmě jejich poslední žijící potomek. Blahopřeji k nádherným narozeninám a přeji pevné zdraví!

Březen 2015
Březen 2015Březen 2015. A co jsme dělali letos v zimě a v předjaří? Toto... A pak taky tohle... A za to vřelé díky našim přátelům Janě a Vláďovi, kteří nás vzali sebou.26.ledna 2015
SK ChicinitaSK Chicinita se před 5-ti lety narodila na Paint Horse ranči v Kozlovicích (Smart Chiconita x Spirited Lil Pine), má tedy před sebou poslední závodní sezónu, kdy může jezdit třídu junior.29. listopadu 2014
Hubertova jízda u Stuchlíků v Budišově n/BudišovkouTeploměr ukazoval mínus tři a do té zimy se nám vůbec nechtělo, ale slíbili jsme účast přátelům a cesty byly zatím sjízdné. Je to poslední hubertka v roce na ranči Modrá laguna u Vlasty a Standy Stuchlíkových v Budišově. A 3,5letá Klérka měla hubert-premiéru. Přijelo asi 26 jezdců, několik kamarádů, které jsem pár let neviděla a většina nových tváří. A nakonec vše bylo super, počasí nás nezradilo, master vedl lot s rozumem a tempo přizpůsobil kluzkému terénu, nikdo nedivočil, koně byli v klidu. Naši puberťáci se snažili na začátku trochu předvádět, ale dlouho jim to nevydrželo a Klér byla k našemu pobavení fascinována barevností druhů ze stáda. U oběda jsme se dobře pobavili s přáteli, rozloučili se s jezdeckým rokem a ještě za světla dojeli domů rádi, že jsme jeli.

20. listopadu 2014
Reiner Short je westernové sedloWesternové sedlo Reiner Short. Náš stojan na sedla obsadil tento krasavec, 2 roky starý Reiner Short z dílny sedláře Martina Hudečka. Dovezli jsme ho večer ze Zlína od paní Z. Resové. Přešťastnými majiteli jsou Jaromír Sháněl a Claire Hills Bonansa.


7. listopadu 2014
Daniel ZorroDaniel Zorro. Dnes mi přišel tento email: "Dobrý večer, Daniel se má moc dobře, bylo tam teda ze začátku pár těch zdravotních starostí, ale ty jsme rychle vyřešili. Roste nám do krásy i do výšky, za pár měsíců vyrostl skoro o 12 cm... je to naše zlatíčko ,je moc hodný, ale taky někdy zkouší a všechno ničí rošťák, ale na lonži a vodítku je úžasný. Teď je akorát s valáškem, furt se pokouší jak malí. Fotečky vám určitě v několika zprávách pošlu ( jsou měsíc staré, teď už má zimní srst a je černější :) jo a přeskočil nám 140 cm ohradu asi po třech týdnech, co jsme ho měli, ale znovu už to naštěstí neudělal." Tak to jsem ráda!!!, že je jediný potomek Richenzy u slečny Lucie Maturové v dobrých rukou.

2. listopadu 2014
Sah Doc Peppy (Koudy)Sah Doc Peppy (Koudy). Prořídlý počet našich koňských kamarádů rozšířil Sah Doc Peppy, 9-ti letý AQH (o:QH Peppy Golden Scooter, m: QH Reynen Desire CT) majitelky Jiřky Bubnové z Krnova. Koudy je neskutečně hodné, vychované, klidné a hodné zvíře, prostě charakter quartera je nezaměnitelný.

30. října 2014
+Odpoledne zemřela MOJE milovaná Richenza (ofic. Helika, o: 71 Quoniam II-125, m: Č726 Holčina), můj životní kůň a člen rodiny. Žily jsme spolu 17 let. 26.06.2015 by se dožila 20-ti let. Šíleně moc to bolí a nikdy nezapomenu. Richenza. Galerie.
Richenza

28. října 2014
Berbera Palomino Děda PradědaBerbera Palomino Děda Praděda. Už je to 7 let, kdy se v mé chovné stanici Děda Praděda narodil druhý a zatím poslední vrh leonbergerů a mezi 5-ti štěňaty se batolila i naše Berynka. Ač s vysokou dysplazií (dodnes neuvěřenou) si užívá plného zdraví bez náznaků poškození kyčlí. A přesně toto jí přeji do dalších let!

18. října 2014
Jezdecký klub ÚvalnoJezdecký klub Úvalno. Letos to nebyla oficiální Hubertova jízda – nikdo už nechce dělat mastera účastníkům, kteří nerespektují žádná pravidla nic a nikoho – ale společenská vyjížďka asi 20 pozvaných kamarádů z blízkého okolí, Trasa Úvalno – Býkov – Pocheň – Úvalno se všem hodně líbila, hlavně ten klid koní a pohoda jezdců, u nás je totiž moc krásně a v klubovně jezdeckého klubu bylo jako vždy teplo a výborně navařeno.

11. - 14. září 2014
Sraz KCHL, Ostružno u JičínaSraz KCHL, Ostružno u Jičína. Čtvrteční vytrvalý déšť odpovídal předpovědi, přesto jsme ráno vyjeli na 4-denní mini dovolenou při příležitosti srazu chovatelů leonbergerů do Českého ráje, někdo s představou výletů, odpočinku a pohody, jiný s vizí čtyř strašně nudných dní bez pracovní činnosti. Čtvrtek se nakonec propršel do pátečního polojasna, vyrazili jsme tedy na fascinující Trosky a pohádkovou Kost. V sobotu za převládajícího slunečna jsme výlet nakonec vyměnili za výstavní šrumec leonů v okruhu kamarádů, s nimiž jsme se pak dostatečně uvolnili na společenském večeru. V neděli, opět za vydatného deště, Goofer Merlin Salve Leon prošel rebonitací a jeli jsme domů. Jo a abych nezapomněla – Klubovou výstavu KCHL vyhrál pes ze tř.otevřené, V1 CAC BOB Anrico z Mratínského mlýna (o: Akim od Chuchelské dráhy, m: Arossa Bohemia Querty, maj.: T.Klipec) a velkou radost mi udělaly Merlinovy dcery (m: Lea Sisi P.Bora z Milotiček) ve třídě mladých – feny: V3 Angi Goofer Starobělský les (maj.: Martin Pipek) a VD Abigail Goofer Starobělský les (maj.: Vladimír Čtveráček).

30. srpna 2014
Westernové hobby závody Rega Ranch v ÚvalněWesternové hobby závody Rega Ranch v Úvalně. Závody za pěkného počasí a v přátelské atmosféře jsou vždy příjemné a když se daří, o to příjemnější. Nikdo nikam nespěchal,všichni se na sebe usmívali a měřili síly. V Trailu se mi s Chicini podařilo vyjet 2.místo, v Horsemanshopu 5.místo (Chicinita zlobila). Dvorní fotograf byl dopoledne na rande, takže žádný fotozáznam.

23. srpna 2014
Claire Hills BonanzaClaire Hills Bonanza. Po zhruba dvouměsíční přípravě na ruce ze země jsme v červenci obsedli Claire. A i přesto že je ještě v základním výcviku, zkusili jsme v sobotu vycházku do terénu. První vyjížďka v kroku, klusu, i kousíček cval měla klidný a pohodový průběh, tak jsme vyjeli ještě i v neděli. Klérka nás velmi mile překvapila, zatím neřeší vodu, bláto, cizí předměty, ani vzdálenost od vedoucího koně. Co si více majitel může přát?

02. 03. srpna 2014
WRC Kozlovice závody AWRC Kozlovice závody A. Reining a zase reining! Jde to pomalu, ale já optimista si počkám ! V Kozlovicích jsou vždy velmi početně obsazené reiningové třídy a konkurence je vysoká, vlastně ta nejvyšší. Držíme se s Chicini nad hranicí 60 bodů: R-junior patern 4 63 body 9.m./13/, R-amatér patern 7 62,5 bodů 14.m./21/. Nic k oslavě, ale budeme dále trénovat, teď už asi na příští závodní reiningovou sezónu.

12. - 13. července 2014
VII. Víkend koní ÚvalnoVII. Víkend koní Úvalno. Tento termín patří už tradičně hoby závodům ve westernovém i klasickém jezdectví v areálu Jezdeckého klubu Úvalno, po roční odmlce z důvodu úprav areálu a musím dodat, že za obnovení této akce jsme moc rádi, protože je fakt bezva. A nejde jen o závody, ale také o bohatý program - letos agility, sokolnictví, voltiž, anglická drezúra, čtverylka, country kapela, také o výborné jídlo, bohaté občerstvení a zázemí, které 75 startujícím a cca 2800 divákům zajistil sehraný tým organizátorů z Jezdeckého klubu. Sobota patří westernu, začala Trailem (s Chicinitkou na 3.místě), pak Horsemanship (s Chicinitkou na 2.místě), po obědě slavnostní nástup a pokračovaly rychlostní soutěže, stíhací závod kolem barelů– je fakt super akční (tyto jsou pro rychlé koně a to my být nechceme) a na závěr, aby se chlapi vyblbli, si někteří zasoutěžili v „cruskingu“(-a ten je hlavně pro cvoky), pro pobavení diváků. Titul šerifa obce Úvalna pro rok 2014 (podmínkou je bodování ve všech vypsaných soutěžích) získal Petr Krhut z ranče Na Hranici. Fotky z akce jsem si našla na rajčeti a děkuji neznámým fotografům (především foto "kacosek") za nafocení mé osoby.

3. - 8. července 2014
Jeseníky na koníchDOVOLENÁ - Jeseníky na koních. Býkov – Rázová - Nová Ves – Vrbno p/Pradědem – Býkov : konečně dovča v sedle a putování na nové trase (a tato je boží !) a v obměněné sestavě – Ondra Hatoň s Harrym (hlavní navigátor, mapa, GPS), Jana Alešová s Grippenem (hlavní dokumentarista, foťák), Nela Walachová s Kentaurií (výletnice ), já s SK Chicinitou (hlavní vedoucí zájezdu a hlavní organizátorka, telefon, mapy), Jaromír Sháněl s Richenzou (výletník a pravá ruka všech hlavních) a opět nejdůležitější osoba Vladimír Hanzel s Volvo a přepravníkem (všechno nám veze a stará se o naše zázemí). Vůbec jsme netušili, jak krásnou trasu jsem vymyslela. Na cestě do Rázové se k nám za Sosnovou přidal Josef Klech (účastník z let minulých), v tomto termínu se připravoval na mistrák v endurans a bylo mu po nás smutno, tak nám aspoň pomohl s projetím části trasy. Nedohledné louky do Nové Vsi po sklizni sena nabídly překrásné cvalové úseky, i další přesun do Vrbna lesem byl úžasný. V Nové Vsi jsme se zdrželi 3 noci a aby toho odpočinku nebylo příliš, další den po příjezdu jsme si zajeli do Malé Morávky na oběd. Jedinou černou tečkou letošní turistiky bylo zranění Richenzy, poslední den už nevyjela a zavezli jsme ji domů. Fotky vypovídají o ideálním počasí, o krásné přírodě a krajině v podhůří Jeseníků, prostě o boží dovči v sedle.

28. června 2014
Čeladná Cup IIIČeladná Cup III. Ani není o čem psát. Pět spinů v Reiningu znamená skóre 0 a nevydařený Horsemanship, už od rána únava, špatná nálada, všechno fuj. Aspoň setkání s přáteli a popovídání stálo za tu dlouhou cestu do Čeladné.


červen 2014
domovČerven 2014. Nové fotky v "Galerii" (Hubertka Úvalno říjen 2013, Daniel Zorro a Richenza), a v odkaze "Kde bydlíme".7. června 2014
WRC KozloviceWRC Kozlovice. Zatím se mi letos podařila účast pouze na dvou závodech. Pořád se s Chicinitou učíme, jezdíme na tréninky a na závodních kolbištích sbíráme ve třídě junior zkušenosti. V květnu jsme si vyjeli v rainingu ještě hodně penalizací z celkovým skore 58.5 bodů. V červnu už to bylo o trochu lepší, v juniorech 63.5 bodů a v amatérech 64 bodů.

30. května 2014
APH Claire Hills BonanzaAPH Claire Hills Bonanza. Naše klisny přijaly mezi sebe novou kámošku, tříletou APH klisnu v barvě black (M.: Anita Great Buks, O.: Fred Jack Bonanza) chovatelky Kateřiny Hridžak (ranč Koločava) z Heřmanovic. Majitelem je Jaromír Sháněl. Hříbě je z pastevního odchovu, takžé nás s ním čeká hodně radostné práce.

25. dubna 2014
Prodej hříběteDaniel Zorro má svého majitele. V pátek jsme odvezli první a současně poslední téměř roční hříbě, letos již 19ti leté Heliky (Richenza) k novému majiteli. Tím je slečna Lucie Maturová z Hrabenova u Rudy na Moravě. Mám velkou radost z toho, že hřebečka čeká sportovní kariéra.

Zima 2014
Zimní procházky... a zimní procházky se psy. Fotografie.
Zima 2014
Zimní vyjížďkyZimní vyjížďky 2014. Fotografie.
Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013